חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר


חדשות לימודי הנדסת תעשייה וניהול
לתאריך 12-01-2014
הנדסת תעשייה וניהול- האם כדאי?
זוהי כבר עובדה ידועה לכל שמסלול לימודי הנדסת תעשייה וניהול הפך בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר ללמידה על ידי סטודנטים. 
השילוב בין תחום ההנדסה לתחום הניהול מושך רבים ללכת וללמוד את התואר הנכסף והמון מכללות ואוניברסיטאות מחליטות לפתוח מסלולים של לימודי הנדסת תעשייה וניהול, ונראה כי היד עוד נטויה.
אבל לפני שנרשמים לתואר ומתחייבים ללימודים חשוב לזכור כי זהו תואר בהנדסה ולא בטוח שזה מתאים לכל אחד. מעבר לכך חשוב לעשות עם עצמכם תיאום ציפיוץ ולראות האם הלימודים והעבודה שאחרי מדברים אליכם.
אחת הדרכים לקבל אינדקציה לגבי זה היא באמצעות בדיקה ושל היתרונות ושל החסרונות שיש בלימודים האלה. 
היתרונות של הנדסת תעשייה וניהול
 
אחד היתרונות המרכזיים שיש ללימודי הנדסת תעשייה וניהול הוא העובדה שזהו תחום אשר מתפתח כל הזמן והוא יחסית "צעיר" בשוק העבודה ולכן יש המון משרות שונות ומגוונות שיכולות להתאים לבוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול. מבחינת תכנון קריירה יש לבוגרים נקודת פתיחה מצוינת.
יתרון נוסף הוא שכמו לימודי הנדסה אחרים, חלק ניכר מהלימודים הם מעשיים ומכשירים את הסטודנטים באופן פרקטי ולא רק תיאורטי. דבר זה מקנה להם לא מעט כלים שישמשו אותם במסגרת עבודתם.
 
החסרונות של הנדסת תעשייה וניהול
 
אחד החסרונות שיש, כמעט כמו בכל תחום בעולם ההנדסה, אלה הלימודים עצמם. מדובר בלימודים לא קלים אשר אורכים 4 שנים לפחות ומצריכים למידה של המון מקצועות ריאליים, דבר המקשה על לא מעט סטודנטים. שמספרים, מתמטיקה ופיזיקה זה לא הצד החזק שלהם.
חיסרון נוסף, הוא שבעקבות העבודה שזהו תחום "צעיר" שרק מתפתח, המון סטודנטים הולכים ללמוד אותו והכמות של הסטודנטים גדלה בכל שנה, דבר אשר יביא בסופו של דבר של עודף מהנדסי תעשייה וניהול ואז עלול להווצר קושי במציאת עבודה, ירידה בשכר ובתנאי ההעסקה.  בנוסף בעקבות הביקוש הרב תנאי הקבלה נעשים גבוהים משנה לשנה
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-עוד ביורם-
ספריית המקצועות: הנדסת תעו''נ
כל המידע על ההשתלבות בתחום
פורום הנדסה
שאל את המומחים לגבי לימודי הנדסה
-פרסומת-

השתחררת?
קבל יותר
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
עוד לימודי הנדסת תעשייה וניהול
לימודים ראשי  » תואר ראשון  » הנדסה  » תוצאות חיפוש

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

 תואר ראשון הנדסה הנדסת תעשייה וניהול כל האזורים
לימודי הנדסת תעשייה וניהול הפכו בשנים האחרונות להיות מקצוע ההנדסה המבוקש ביותר ללמידה. בכל שנה נרשמים המוני סטודנטים למסלולים של הנדסת תעשייה וניהול במגוון מוסדות לימוד, כאשר ברוב הקמפוסים התפוסה היא 120% . 
בתואר ניתן להתמחות באחד מתוך 2 מסלולים עיקריים : ניהול וייצור או מערכות מידע אשר מכווינים את הבוגרים לעבוד במגוון תפקידים כמו מנהלי מחלקות, מנהלי צוותים, מנהלי ייצור, אחראי מחסן, מנתחי מערכות ניהוליות, אנליסטים, אחראים על ניהול רכש ומלאי, ועל תפעול מערכי ייצור באופן שישלב בצורה אופטימלית בין האנשים בארגון לבין החומרים והציוד הקיים. 
 
לימודי הנדסה קלים יחסית
 
מבין מקצועות ההנדסה זהו התחום שנחשב לתחום הקל ביותר ללימוד, כיוון שהלימודים כוללים קצת מכל דבר. תכני הלימוד הנלמדים במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול נועדו להקנות ידע בתחומי התעשייה, הכלכלה, הניהול, המדעים וההנדסה. מכיוון שמדובר בהמון נושאים צריכים הסטודנטים לעבור קורסים בכל אחד מנושאי הלימוד. בין תכני הלימוד נוכל למצוא: ניתוח ארגוני, הנדסת ייצור, סטטיסטיקה, חשבונאות, פסיכולוגיה, ניהול פרויקטים, הסתברות, מתמטיקה, חשיבה מתמטית, מערכות ניהוליות, מימון, שיווק, מיקרו כלכלה, התנהגות ארגונית ועוד
 
כמה מרוויח בוגר לימודי הנדסת תעשייה וניהול
 
לימודי הנדסת תעשייה וניהול הפכו בשנים האחרונות לתואר מאוד מבוקש ללמידה. המון אנשים מתחילים בכל שנה ללמוד הנדסת תעשייה וניהול במגוון מוסדות לימוד בארץ. 
רבים עושים זאת משיקול כלכלי- בדרך כלל מהנדסים מרוויחים משכורות יפות בשוק וקל למצוא עבודה בתחום. אך האם המשכורות זה כל מה שחשוב?
אולי מעבר למשכורת יכול להיות שישנם שיקולי נוספים אותם צריך לקחת בחשבון כאשר הולכים על תואר כזה.
בדרך כלל בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול מרוויחים בממוצע משכורת של 8000 שקל במהלך חצי השנה- שנה הראשונה. לאחר צבירת וותק מסוים גדל תחום האחריות וכך גדלה המשכורת  והיא יכולה לנוע בסכומים של 10000 עד 15000.
כמובן שזה סובייקטיבי לחלוטין וזה תלוי בחברה, בבן אדם עצמו, באיכויותיו וכמובן בתפקיד בו הוא יעבוד. 
 
 

לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 15 מוסדות לימוד ו-20 חוגים ומסלולים
sce - המכללה האקדמית להנדסה ע
התקשר עכשיו
072-3300153
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
התקשר עכשיו
072-3300164
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


האוניברסיטה הפתוחה
התקשר עכשיו
072-3300392
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
לימודי B.A במכללת רמת גן
המרכז ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה
כתובת: פנחס רוטנברג 87 רמת-גן
התקשר עכשיו
072-3300498
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300126
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה למינהל
התקשר עכשיו
072-3300508
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


שנקר הנדסה - מסלול ייחודי
תואר ראשון B.Sc בהנדסה והמשך ישיר לדוקטורט PHD בארה"ב
כתובת: אנה פרנק 12 רמת-גן
התקשר עכשיו
072-3300214
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-

על הלימודים

תואר בהנדסת תעשייה וניהול ניתן לעשות הן באוניברסיטאות והן במכללות הטכנולוגיות. הלימודים נמשכים בין ארבע לחמש שנות לימוד. אך קיימת גם אפשרות לעשות תואר בהנדסאי תעשייה וניהול אשר אורך בין שנתיים לשלוש. כמובן שקיים הבדל הן בשכר והן ברמת האחריות שיש למהנדס לעומת הנדסאי אך יש כאלה שתעודת הנדסאי מספיקה להם.

אז נכון שזהו תואר יחסית פחות "כבד" לעומת תחומי ההנדסה האחרים אך זה עדיין לא אומר שמדובר בטיול בפארק. מדובר בלימודים מאוד אינטנסיביים הדרושים המון השקעה ותרגול


תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודי הנדסת תעשייה וניהול יש צורך לעמוד בדרישות קדם: ממוצע תעודת בגרות עם ציון 80 לפחות במתמטיקה בהיקף של ארבע יחידות לימוד (או 70 בהיקף של 5 יחידות לימוד), וכן ציון 70 לפחות במסגרת לימודי פיזיקה, כימיה או מקצוע טכנולוגי בהיקף של 4 יחידות לימוד מינימום. מי שלא עמדו בדרישות קדם אלו ייבחנו בבחינה ממיינת בפיזיקה או מתמטיקה (בהתאם למה שנדרש מהם) ומועמדותם תישקל אך ורק על סמך הישגיהם בבחינה זו.

 ציוני הבגרות ישולבו עם ציוני הבחינה הפסיכומטרית, ליצירת "ציון התאמה"; ציון ההתאמה של בעלי תואר יתבסס על שילוב של ציון הבחינה הפסיכומטרית, הציון המשוקלל לתואר הראשון (ציון 85 לפחות) והציון בבחינת המיון במתמטיקה. בנוסף לדרישות אלו רצוי לנרשמים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול שתהיה גם בגרות בביולוגיה בהיקף של 5 יחידות לימוד ובציון 80 לפחות.

 

במידה וחסר לכם חלק מתנאי הקבלה המוסדות האקדמיים מציעים מכינה להנדסה אשר תעזור לכם לשפר או להשלים מה שתצטרכו כדי להתקבל אל התואר


איפה ניתן ללמוד?

את המסלול של הנדסת תעשייה וניהול ניתן ללמוד במגוון מוסדות אקדמאיים ברחבי הארץ הן באוניברסיטאות והן במכללות פרטיות כאשר רמת הלימוד משתנה בין מוסד למוסד.

ברוב המקרים הרמה הנלמדת באוניברסיטאות היא גבוהה יותר וכך גם הדרישות מהסטודנטים אך אין זה אומר שבמכללות זה יותר קל. 

לכם רק נשאר לבחור איזור גיאוגרפי בארץ בו תרצו לעשות את התואר ולבדוק לאן אתם מתקבלים. 

 


פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים